AYYB Başkanı Dr. Cengiz; “SADAT, Cumhuriyet Tarihi’nin uluslararası savunma alanındaki şirket boşluğunu doldurdu”

Avrasya Yerel Yönetimler Birliği (AYYB) Başkanı Dr. Hasan Cengiz, son günlerde Oda Tv, Birgün Gazetesi, Sözcü Gazetesi ve Sedat Peker gibi medya kuruluşu ve isimlerin SADAT’a yönelik saldırılarının ardından bir açıklama yaptı.

AYYB Başkanı Dr. Cengiz; “SADAT, Cumhuriyet Tarihi’nin uluslararası savunma alanındaki şirket boşluğunu doldurdu”

.
SADAT’ın Türkiye Cumhuriyet tarihinde uluslararası savunma alanındaki şirket boşluğunu dolduran önemli bir kurum olduğunun altını çizen Dr. Cengiz; “Dünya’nın tüm gelişmiş ülkelerinde stratejik askeri danışmanlık hizmetleri veren ve özel askeri eğitim faaliyetleri üstlenen özel girişim şirketleri vardır. ABD, İsrail, Fransa, Almanya gibi ülkelerde bu şirketler el üzerinde tutulur ve büyük önem arz ederler. Savunma şirketleri, bulundukları ülkelerde saygın bir konumdadırlar. Ülke ordularına stratejik ve askeri alanda fikir verecek, strateji geliştirecek hatta donanım desteği verecek kadar önem arz ederler. Hükümetler tarafından desteklenir ve ülke savunmasında fikirlerine değer verilirler.  Ancak ülkemizde her faydalı kurum ve kuruluş gibi SADAT’ta iftiraların ve algı oyunların gölgesine alınmak isteniyor. Medeniyet coğrafyası dediğimiz Türkiye’ye dost ve müttefik ülkelerle askeri eğitim iş birlikleri yapan SADAT, mutlaka düşman odakların ilgisini çekecekti. Düşmanlıklarını muhbir gazeteler ve köşe yazarları ile dile getiriyorlar. Bu iddiaların ilk menşei FETÖ üyeleri tarafından dile getirildi. Bu durum şunu gösteriyor ki FETÖ ağzı, bazı kurum ve isimlere yürek yediriyor. Fakat o yürek yiyenlerin tenhada nasıl kuzu oluklarını da iyi biliriz” dedi.

Dr. Cengiz’i Avrasya Aktüel’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın ardından, SADAT Kurucusu Em. Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’den Dr. Cengiz’e cevap geldi. Em. Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi’nin cevabından şu açıklamalara yer verildi: "Teşekkür ederim Hasan Bey. Bunlarınki kuru gürültü. Belgesi olan Savcılığa suç duyurusunda bulunur. SADAT olarak 50’ye yakın dava açtık. Sonuçlananları kazandık. İkisinden de ayrıca manevi tazminat kazandık. Elhamdülillah yasa dışı bir faaliyetimiz yok." dedi. 

AYYB Başkanı Dr. Cengiz, Avrasya Aktüel’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, SADAT Kurucusu Em. Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi'ye gerçekleştirdiği ziyaretten de bir kare paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 12:15

Avrasya Aktüel Haber Merkezi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali COŞAR
Ali COŞAR - 3 yıl Önce

Hak ve adaletle söylenen doğru söze ne denir ? Allah razı olsun hocam

SIRADAKİ HABER